FAQ - najczęściej zadawane

pytania dotyczące wody alkalicznej

i urządzeń AlkaDrop

1. Pytania dotyczące nablatowego dystrybutora wody

To nowoczesne i jednocześnie niezwykle proste, przepływowe urządzenie marki AlkaDrop do filtrowania wody z kranu. Zawiera 4 precyzyjnie dobrane filtry, które oczyszczą wodę z Twojego kranu z rdzy, brudu, bakterii i wirusów, a także dadzą możliwość uzyskania wody alkalicznej.

Woda przepływa przez urządzenie przez kilka sekund i natychmiast nadaje się do spożycia. Dystrybutor nie ma pojemnika na wodę – jest podłączony bezpośrednio pod kran i ciśnienie wody powoduje, że woda przepływa przez urządzenie.

Jeżeli pijesz dużo wody, obawiasz się, że woda z Twojego kranu jest zanieczyszczona lub nie chcesz przepłacać za butelkowaną wodę alkaliczną – warto ponieść ten wydatek. Dystrybutory wody nie zawierają aż 4 filtrów i nie produkują wody alkalicznej. Dystrybutor AlkaDrop jest inny – posiada 4 precyzyjnie dobrane filtry, nie wymaga podłączenia do prądu i jest instalowany bezpośrednio pod kran, zaś jego cena jest niezwykle konkurencyjna w porównaniu do urządzeń innych firm.

Nie ma żadnych strat wody. Nablatowy dystrybutor wody to urządzenie przepływowe. Żadna kropla wody nie jest marnowana. To wyróżnia nasze filtry od filtrów odwróconej osmozy. Dbamy o środowisko i jednocześnie idealnie czystą, alkaliczno-mineralną wodę dla Ciebie.

Dystrybutor oczyszcza wodę z 99,99% wszelkich zanieczyszczeń, bakterii i wirusów. Również z hormonów, które mogą znaleźć się w wodzie.

Jak najbardziej! Filtry nie tylko oczyszczają wodę z wszelkich bakterii, wirusów i zanieczyszczeń, ale dodatkowo poprawią jej barwę i smak. Udowodniono to poprzez badania laboratoryjne w dwóch niezależnych laboratoriach. 

Filtrowanie wody kranowej możesz wykonać na kilka sposobów. Najmniej inwazyjnym oraz niezwykle skutecznym jest podłączenie nablatowego dystrybutora wody. Można go postawić na blacie, w dowolnej odległości od kranu i nie trzeba przy tym nic zmieniać w rurach. Podłączenie zajmuje kilka minut, a filtrowanie wody pitnej jest natychmiastowe. Dodatkowo można zakupić butelkę z tritanu z wkładem filtrującym, którą można zabrać ze sobą na spacer lub w podróż i tym samym nie musieć kupować wody butelkowej w ogóle.

2. Pytania dotyczące podłączenia nablatowego dystrybutora/jonizatora wody JK-0216W

Po podłączeniu urządzenia rurką do wpływu (inlet) należy podłączyć również odpływ, aby wypłukać urządzeniu po pierwszym uruchomieniu. Woda przez urządzenie powinna przepływać około 3 minut (i wypływać przez odpływ do zlewu). Następnie należy zakręcić kranik od odpływu i przez kolejne 3 minuty woda powinna lecieć bezpośrednio do zlewu przez właściwy otwór (“łabędzia”).

Woda powinna przepływać przez urządzenie przez 3 minuty – rurką odpywu, a następnie przez kolejne 3 minuty – otworem właściwym (“łabędziem”).

Zanim podłączysz rurki – wyciągnij zatyczki z tyłu urządzenia. Jedną dłonią przytrzymaj przycisk przy zatyczkach, zaś drugą wyciągnij zatyczkę. Następnie odmierz potrzebną długość rurki i przytnij nożyczkami lub ostrym nożem. Powtórz czynność dla rurki do odpływu. Teraz możesz wpiąć rurki do urządzenia.

W zestawie z urządzeniem otrzymałeś kilka przejściówek, w tym jedną do samodzielnego dopasowania (biała – w środku kilka warstw plastiku do wyjęcia i dopasowania do swojego kranu).

W pierwszej kolejności sprawdź dodatkowe, metalowe nakładki – spróbuj nakręcić każdą z nich na swoją wylewkę kranu. Jeśli któraś z nich pasuje – nakręć na nią kranik z czarną końcówką.

Jeśli żadna z nich nie pasuje – w zestawie znajduje się również przejściówka 1/2 na 1/2 – nakręć ją na kran, na przejściówkę nakręć jedną z metalowych nakładek, a na nią metalowy kranik z czarną końcówką. Czy teraz wszystko pasuje? Powinno 🙂

Jeśli nadal żadna końcówka nie pasuje na Twój kran – napisz do nas i wyślij zdjęcie wylewki kranu (jeśli znasz nazwę swojego kranu to również możesz ją podać). Dzwoń śmiało – chętnie pomożemy i w razie potrzeby prześlemy Ci dodatkową nakładkę idealnie pasującą na Twój kran.

W razie problemów w podłączeniem -zadzwoń do nas lub wyślij e-maila.

3. Pytania dotyczące użytkowania nablatowego dystrybutora wody JK-0216W

Metalowy kranik z czarną końcówką podłącz do kranu. Biały kranik z niebieską końcówką podłącz do rurki z opływem. Kiedy chcesz puścić wodę na urządzanie – podnieś czarny kranik do góry i odkręć wodę w kranie. Usłyszysz charakterystyczny szum napełniania się wodą filtrów. Gdy szum ucichnie – odkręć srebrny kranik w urządzaniu i ciesz się czystą wodą. Po nalaniu wody do szklanki – zakręć kranik w urządzeniu, a następnie możesz również zakręcić wodę w kranie (jeśli tego nie zrobisz – nic nie powinno się stać). Jeśli chcesz ponownie używać wody kranowej – przekręć czarny kranik w dół i odkręć wodę w swoim kranie. 

Jest co związane z cofnięciem się wody z rurki z powrotem do kranu. Wystarczy przekręcić czarny zawór przy kranie do góry (na urządzenie), aby woda nie cofała się.

Woda przechodzi przez 4-stopniowy proces filtracji. Przez parę sekund po nalaniu do szklanki ma ona nieco biały kolor – odczekaj kilka sekund, aby stała się klarowna i śmiało możesz ją pić.

Najprawdopodobniej nie używałeś/łaś jonizatora przez kilka dni/tygodni. Woda, która została w dystrybutorze – popsuła się. Wystarczy wypłukać dystrybutor (rurką z tyłu – z niebieskim kranikiem – jak przy pierwszym uruchomieniu) przez około 2 min. Jeżeli woda nadal brzydko pachnie – wypłucz filtr nr 4 przy pomocy białej “czapeczki”, która jest w zestawie. Instrukcję obsługi znajdziesz >>TUTAJ<<.
Przed następną, dłuższą nieobecnością w domu – spuść wodę z jonizatora (rurką z niebieskim kranikiem). 

4. Pytania dotyczące wody alkalicznej

Co to jest woda alkaliczna?

Woda alkaliczna jest wodą o odczynniku zasadowym – ma wyższy poziom pH (czyli potencjał wodoru) niż w przypadku innych wód mineralnych. Woda z kranu oraz butelkowana posiada zwykle poziom pH w granicach 7,5, co stanowi roztwór neutralny. Woda alkaliczna zawiera także duże ilości wolnych elektronów. Jej skład jest zbliżony do płynów ustrojowych w organizmie człowieka. Dlatego właśnie wodę alkaliczną uznaje się za niezwykle pomocną w przypadku zakwaszenia organizmu i dolegliwości żołądkowych – takich jak zgaga oraz refluks. Dużo lepiej nawadnia organizm niż zwykła woda, co ma znaczenie dla sportowców. Pomaga w szybszej regeneracji. To naturalny izotonik.

Czy wodą alkaliczną można popijać leki?

Nie zauważono obniżonego działania na tabletki hormonalne, jak tabletki wspomagające działanie tarczycy.

Nie ma sprawdzonych badań w tym zakresie, jednak zaleca się, aby od 45 minut do 1 godziny przed lub po zażyciu leków lub suplementów diety nie spożywać wody alkalicznej, która może obniżać działanie leków – głównie przeciwnadciśnieniowych.

Sama woda alkaliczna natomiast może doskonale normalizować podwyższone wartości ciśnienia tętniczego, nawet bez przyjmowania leków.

Czy wodę alkaliczną można gotować?

Najlepiej woda alkaliczna sprawdza się bezpośrednio po filtracji, czyli na zimno. Zachowuje w ten sposób wszystkie swoje właściwości. Wysoka temperatura może osłabić występujące w wodzie przeciwutleniacze, a także zabijać niektóre minerały. Wodę alkaliczną jednak możesz używać do przygotowywania posiłków (skraca to czas przygotowywania niektórych potraw – np. gotowania ryżu lub warzyw na parze z wody alkalicznej). Po zagotowaniu jest ona więc nadal zdrowa i nie jest niebezpieczna dla organizmu. Jest również dobra do przygotowania herbaty i kawy, a także obiadu – nie będzie ona miała aż tylu właściwości odżywczych, ale nadal to wartościowy dodatek Twojej diety.

Co to jest ORP wody?

To wskaźnik antyoksydacyjny wody.

Im większe wartości ujemne wskazuje ORP tym lepszy jest poziom przeciwutleniaczy, które mogą pomóc chronić organizm przed wolnymi rodnikami, umożliwiając regenerację tkanek organizmu.

O czym świadczy wysokie PH wody?

Czym wyższy wskaźnik PH tym woda staje się bardziej zasadowa.

Picie wody alkalicznej może skuteczniej pomóc organizmowi w utrzymaniu homeostazy kwasowo-zasadowej bez tracenia cennych zasobów, doładowuje układ odpornościowy, zrównoważa organizm i zapewnia optymalne nawodnienie.

4. Pytania dotyczące butelki do wody alkalicznej

Butelka do wody to produkt, który filtruje wodę kranową na wodę alkaliczno-mineralną. Dzięki niej wlewasz wodę z kranu i po kilku minutach otrzymujesz wodę alkaliczną – o podwyższonym ph, które lepiej nawodni Twój organizm.

Butelka z tritanu to butelka na wodę wykonana ze specjalnego tworzywa – tritanu. Tritan ma wszystkie zalety szkła, ale nie tłucze się. Nie zawiera bisfenolu A (BPA) oraz bisfenolu S (BPS). Badania wykazały także, że jest on wolny od aktywności estrogenowej (EA) oraz aktywności androgenowej (AA).

Oczywiście! Butelka to jednorazowy wydatek, który szybko Ci się zwróci. Nasz filtr w butelce wystarcza na 2 miesiące (przy założeniu, że pijesz około 2-3 litrów wody dziennie), dzięki czemu wystarcza na dłużej niż filtry innych producentów. Dzięki kupnie butelki AlkaDrop nie kupujesz wody butelkowej, która jest droga, a także nie musisz “produkować” zbędnego plastiku.

Jak najbardziej! Filtr nie tylko oczyszcza wodę z chloru, ale też z wszelkich wirusów i bakterii, poprawia smak i barwę wody kranowej.

Filtr do wody w butelce AlkaDrop wystarcza na 2 miesiące – przy założeniu, że pijesz około 2-3 litrów wody dziennie.

Butelka filtruje wodę kranową na wodę alkaliczno-mineralną dzięki specjalnemu składowi filtra. 

Do butelki wlewasz wodę z kranu, zakręcasz butelkę, potrząsasz kilka razy i za 2-3 minuty woda jest zdatna do picia.

Filtr do butelki AlkaDrop składa się z kulek magnezowych oraz kulek ceramicznych dalekiej podczerwieni.

Prawdopodobnie niepoprawnie zainstalowano filtr w butelce. Sprawdź, czy został on dokładnie wciśnięty. 

To naturalny proces uzdatniania, którym nie należy się martwić. Woda jest dobra do picia, a biała mgiełka może wydobywać się z filtra przez kilka dni – do około 2 tygodni. 

Zmatowienie butelki na mleczny odcień związane jest z trwałością wody z kranu. Kamień osadza się na butelce, dlatego robi się biała/mleczna.
Polecamy, raz na 2 miesiące, umyć butelkę kwaskiem cytrynowym lub octem – wszystkie domowe sposoby na osad z kamienia w kuchni/łazience – sprawdzi się również w przypadku butelki.